Символіка

Емблема клубу

Емблема ФК «Нікополь» у форматі PNG

За свою історію ФК «Нікополь» мав дві емблеми. Перша з них, від почтаку сезону 2015/16, виглядала наступним чином:

На той час, основою для емблеми став герб міста, на якому зберегли геральдичне обрамлення та додали на той момент синьо-чорні кольори клубу. Головний символ Нікополя – козак на коні, був окольцован знаком гірничого елеватору, з метою віддати належне зв’язку із ФК «Макііввугілля» з регіону гірничо-видобувної промисловості.

Через деякий час серед уболівальників назріло бажання оновити емблему клубу. До команди вже звикли в місті і вона набула асоціацію з козацьким краєм. Роботи зі створення нового лого почалися в кінці 2016 року. Після розробки декількох варіантів логотипу і чисельних обговорень в середині клубу, на світ народилася наступна емблема:

Основою, як і раніше став герб міста, з якого запозичили щит, козака-вершника, та зірки.

Щит – трохи видозмінений геральдичний щит іспанської форми в лазуровому полі. Лазуровий колір символізує великодушність, чесність, вірність, бездоганність та небо.

Хрест – саме той, який можна бачити на багатьох стягах козацьких військ. Маліновий колір – традиційний для козацького стягу, є коліром шляхетності, лицарства, перемоги і відваги.

Козак-вершник – вказує на силу і вірність захисника Батьківщини, а також є символом руху України і її народу до свободи і незалежності. Золото — символ сили, багатства і сталості.

Зорі – пов’язані з історичним минулим і відомі з часів Запорізької Січі як сузір’я Великої Ведмедиці і Чумацького шляху. Золота зірка означає Микитинську Січ, яка розташовувалась на територіях сьогоднішнього Нікополя.