Рада ліг визначила контури нового сезону. 

 

6 червня в Будинку футболу пройшло літнє засідання Ради ліг

Відповідно до ескізу плану-календаря, який буде остаточно затверджено Конференцією ПФЛ та Виконкомом УАФ, планується починати змагання в Першій та Другій лігах 27 липня, завершення осінньої частини сезону в ПФЛ – орієнтовно 16 листопада (в УПЛ – 7 грудня). Початок весняної частини сезону в Першій лізі – 22 березня, в Другій лізі – 22 чи 28 березня. Завершити свої змагання ПФЛ має синхронно з регулярним сезоном УПЛ – десь 23 травня. Тому що від 27 по 31 травня мають пройти матчі плей-офф ПФЛ та УПЛ. Такий щільний графік зумовлений календарем УЄФА, яка вимагає завершення національних чемпіонатів у кінці травня, щоби залишити «вікно» перед Євро-2020. Відповідно, це мають на увазі УПЛ та ПФЛ, складаючи загальний план-календар.

Підготовка до змагального сезону 2019/20 проходить у плановому режимі, в тісній співпраці з УАФ, УПЛ, ААФУ, комітетом з атестації. За варіантом №1, у Першій лізі наступного сезону має зіграти 16 команд, перша отримає право підвищитися в класі напряму, 2-3 місця зіграють з 11-10 місцями УПЛ, 13-14 місця будуть відстоювати своє право виступати в Першій лізі в плей-офф, а ті, хто фінішує на 15-16 місцях, перейдуть до Другої ліги.

Попередньо у Другій лізі має зіграти 20-24 команди. Серед них – 14 учасників Другої ліги, які точно залишаються після минулого сезону, а також восьмеро претендентів на отримання Атестату УАФ, серед яких – «Альянс» (Липова Долина, Сумська обл.), «ВПК-Агро» (Шевченківка, Дніп-вська обл.), «Перемога» (Дніпро), «Ужгород» Ужгород, «Карпати» (Галич, Івано-Франківська обл.), «Діназ» (Вишгород, Київська обл.), «Рубікон-Вишневе» (Київ), «Оболонь-Бровар-2» (Київ).

У випадку, якщо в Другій лізі буде 24 учасники (Варіант №1), буде зіграно 198 матчів за сезон у кожній із двох груп по 12 команд, зіграють у 3 кола, 33 тури. Якщо ж учасників буде 20 (Варіант №2), буде або 2 групи по 10 команд у 3 кола (27 турів – 135 матчів за сезон у кожній), або 4 кола (36 турів, 180 матчів за сезон). Нагадаємо, всі ці варіанти розроблено для того, щоб передбачити можливі сценарії проведення сезону з урахуванням наповненості календаря, кліматичних форс-мажорів, імовірних переносів на резервні дні. Учасники ПФЛ мають можливість внести свої пропозиції, а остаточне рішення буде прийматися, як завжди, демократично – на Конференції ПФЛ, де кожен клуб матиме право на голос.

Джерело: pfl.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *