Наші в збірній туру

Sport Arena називає символічну збірну за підсумками 27-го туру Групи А і 31-го туру Групи Б другої ліги сезону-2017/18.

Вратарь – Богдан Петриченко (ФК Никополь)

Великолепный матч выдал голкипер против харьковчан. Металлист 1925 создал уйму опасных ударов, нанеся только в створ более десяти ударов. Однако Петриченко тащил все – дальние удары Романова и Е.Коваленко, острые выпады Скотаренко и Давыдова, прицельную прикрутку Синицы, даже кикс от собственного защитника. Заслуги Богдана переоценить трудно. Впечатляет, как ФК Никополь готовит молодых игроков, которых собирает, где может – на аматорах, после молодежного футбола, свободных агентов без практики…

ЛУЧШИЙ ТРЕНЕР НЕДЕЛИ – ГРИГОРИЙ ВАРЖЕЛЕНКО (ФК НИКОПОЛЬ)

Оценка от Всеукраинского объединения футбольных тренеров:

Черговий тур Групи Б Другої ліги максимально підігрівав медальну інтригу. На фоні матчу Таврія – Енергія на Херсонщині, досить важливим був і виїзд харків’ян до Нікополя. Хоча у випадку невдачі Металіст 1925 ризикував звести суттєву перевагу над новокаховчанами до мінімальної, йому не вдалося досягти прийнятного результату в матчі проти старанної та злагодженої місцевої команди.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК Нікополь Григорій Варжеленко. Його підопічні обіграли Металіст 1925 (1:0), завдяки чому гарантували собі місце не нижче сьомого в Групі Б.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Звісно, треба враховувати, що Металіст 1925 перебуває у смузі невдач – п’ятий тур без перемог, із квітня місяця набрано лише одне очко. Але це аж ніяк не применшує заслуг нікопольської команди, яка на своєму полі відбирала очки в усіх команд першої п’ятірки (!) чемпіонату.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Особливих втрат у команди не було, до матчу підійшли всі основні виконавці, однак при цьому треба враховувати, що склад у ФК Нікополь досить невеликий, це в основному молоді гравці, вчорашні учасники обласних аматорських турнірів. Звісно, у гостей була суттєва перевага як за досвідом (особливо лінії оборони), так і за шириною та варіативністю.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Особливістю гри нікопольців став одночасний вихід Донця, Шмигельського та Долі – трьох доволі швидких вінгерів та інсайдів. Щавдяки цьому рішенню, господарі мали суттєву перевагу в переміщеннях на чужій половині поля. А як для їхньої тактики із швидким переходом від оборони в атаку та довгим пасом, це була вирішальна подробиця.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК Нікополь покладається на симбіоз потужної оборони (чотири захисники та два опорники з низьким розташуванням) та швидкої, взаємозамінної групи атаки (вінгери, атакувальний хав та форвард, не прив’язаний до однієї точки, а заточений на постійний пресинг та пошук м’яча по всій ширині фронту). По ходу матчу команда підтримувала темп замінами та вдало використала всі переваги такої гнучкої та водночас жорсткої тактики.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

ФК Нікополь не має турнірних претензій на медалі й досить суттєво відривається від зони аутсайдерів, підтверджуючи свою боєздатність на друголіговому рівні регулярними сенсаційними відборами очок у фаворитів. Однак, попри зрозумілу та навіть природну для молодого колективу нестабільність в результатах на тривалій дистанції, на своєму полі ця команда виступає особливо потужно. Ще з минулого року нікопольці не програють удома (дві перемоги та чотири нічиї), 28 зі своїх 44 очок вони завоювали якраз у рідних стінах.

Лауреат 29-го ігрового тижня в номінації Тренер тижня в Другій лізі:
Григорій Варжеленко (ФК Нікополь)
Середній бал — 4,6

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *