Символіка

Эмблема

За свою історію ФК «Нікополь» мав дві емблеми. Перша з них, з почтаку сезону 2015/16 рр., мала наступний вид:

За основу був взятий герб міста, на якому зберегли геральдичне обрамлення та додали синьо-чорні (на той момент) кольори клубу. Головний символ Нікополя – козак на коні, був окольцован знаком гірничого елеватору, віддаючи належне зв’язку із ФК «Макііввугілля» з регіону гірничо-видобувної промисловості.

Через деякий час серед уболівальників назріло бажання оновити емблему. До клубу вже звикли в місті і він набув асоціацію з козацьким краєм. Роботи зі створення нового лого почалися в кінці 2016 року і завдяки серії обговорень в середині клубу, на світ народилася наступна емблема:

Основою, як і раніше став герб міста, з якого запозичили щит, козака-вершника, та зірки.

Щит – трохи видозмінений геральдичний щит іспанської форми в лазуровому полі. Лазуровий колір символізує великодушність, чесність, вірність, бездоганність, небо.

Хрест – саме той, який можна бачити на багатьох стягах козацьких військ. Маліновий колір – традиційний для козацького стягу, є коліром шляхетності, лицарства, перемоги і відваги.

Козак-вершник – вказує на силу і вірність захисника Батьківщини, а також є символом руху України і її народу до свободи і незалежності. Золото — символ сили, багатства і сталості.

Зорі – є символом безмежного і неосяжного космосу, а також історичних реалій минулого, відомих раніше в Запорізькій Січі як сузір’я Великої Ведмедиці і Чумацького шляху. Золота зірка означає Микитинську Січ, яка розташовувалась на територіях сьогоднішнього Нікополя.

Емблема ФК «Нікополь» у форматі PNG